venecja

Wprowadzenie

Fin de siecle 2015

- Ty stary, po co ci to całe żelastwo, te wszystkie śrubki, gwoździe, druty ... po cholere ty to trzymasz w tych szufladach tyle lat. O proszę ! Kolejna szuflada ze złomem. Nic z tego nie ma i nigdy nie było, tylko mieszkanie zagracone. Tony rupieci. No ja się pytam ciebie człowieku: po co ? Albo ten papier ścierny. Do czego ?

- Do dupy.

 

o

Wystawa pt. Fin de siecle 2015 miała miejsce w słynnej krakowskiej galerii Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w dniach 4.9-24.9.2015r. Poniżej katalog dokumentujący ją (w pliku PDF):

 

 

 

 

Dokumentacja fotograficzna do obrazów prezentowanych na tej wystawie powstała na przestrzeni ostatnich kilku lat. Motywy znajdowałem w najbliższym otoczeniu (warszawskim osiedlu Sielce, innych centralnych rejonów stolicy jak również zaobserwowanych podczas podróży m.in w Krakowie). Moja retrospekcja dotyczy miejsc typowych i raczej dobrze mi znanych. Odnoszę wrażenie że świat w którym się obracam na codzień jak i osoby które spotykam w dalszym ciągu nie wyzwoliły się z dawnych zwyczajów z poprzedniej epoki. Co więcej, pojawiły się zjawiska charakterystyczns dla schyłkowej epoki końca XIX w zwanej fin de sieclem. Dekadencja, zagubienie, brak perspektyw, ucieczka w świat odrealniony często przy pomocy dostępnych używek a co za tym idzie rozbicie emocjonalne, naprzemienne stany euforyczne i depresyjne...Fin de siecle 2015 - obrazy